Oferta
Nasza oferta
Prowadzenie ksiąg rachunkowych (pełna księgowość)
Prowadzenie Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów (uproszczona księgowość)
Obsługa kadrowa
Obsługa Płacowa
Rozliczenie PIT
Zakładanie działalności gospodarczej
Obsługa
Płacowa
Od czego zależy cena usług księgowych?
Wybrałeś już nasze biuro i zleciłeś prowadzenie księgowości swojej firmy. Zaufałeś, że właśnie to my najlepiej zadbamy o Twoje podatki i Twoje pieniądze – tak, to Twoje pieniądze i dobra księgowa o tym wie.
Wierzysz, że wszystko będzie zrobione prawidłowo, rzetelnie, terminowo, z największa starannością. Jesteś przekonany, że księgowa będzie posiadała odpowiednią i aktualną wiedzę, a także będzie miała dla Ciebie czas – zawsze kiedy będziesz tego potrzebował. Wierzysz, że po prostu zna się na swojej pracy i jeszcze pewnie lubi to bardziej niż Ty. Super, ale dlaczego tak drogo?
Od czego zależy cena usług księgowych?
Cena, którą płacisz księgowej (biuru rachunkowemu) w głównej mierze zależy od tego co zlecasz i czego od księgowej wymagasz.
Zależy również od tego, jaką firmę prowadzisz, bo to często narzuca określoną formę księgowości.
Opłata za oprogramowanie czy wysokość składki OC różni się w zależności od tego czy Twoja księgowość prowadzona jest np. w formie podatkowej księgi przychodów i rozchodów czy tez ksiąg handlowych. I oczywiście od tego czy biuro posiada OC i pracuje na licencjonowanym oprogramowaniu. Jeśli zlecasz również kadry i płace dobra księgowa zapłaci składkę OC także od tych czynności i zakupi odpowiednie oprogramowanie. Jeśli jesteś „vatowcem” księgowa musi przygotować i przesłać do urzędu skarbowego deklaracje i JPK. Dlatego – w skrócie – im większa firma, im więcej dokumentów i pracowników tym wyższa cena.
Podsumowując płacisz nie tylko za ilość dokumentów (jak uważa większość klientów biur rachunkowych), ale także za:
– kompetencje i wiedzę zdobyte na bardzo drogich, częstych szkoleniach i poparte certyfikatami,
– doświadczenie,
– odpowiednie OC – ubezpieczenie od ewentualnych błędów.
– dobre oprogramowanie i jego aktualizacje – wszak przepisy zmieniają się non stop,
– czas, poświęcony Twojej firmie
– wynagrodzenie pracowników księgowych – tak, nie pracują charytatywnie,
– papier, tonery, eksploatację drukarek i skanerów potrzebnych do obsługi itp.
Czy teraz już rozumiesz „dlaczego tak drogo?”
Księgowa uczy się cały czas
Tak, prowadzenie księgowości wymaga nie tylko praktyki, ale także specjalistycznej wiedzy i ciągłego jej uzupełniania. Wymaga bycia na bieżąco z najnowszymi przepisami i wymaganiami urzędów skarbowych i ZUS oraz ustaw cywilno – prawnych. Szczególnie, kiedy przepisy potrafią się zmieniać kilkukrotnie w trakcie roku podatkowego. Dlatego księgowa mnóstwo czasu poświęca również na studiowanie ustaw, przepisów i szkoleniu się. Pamiętaj, że dobra księgowa zna się nie tylko na rachunkowości, ale także na prawie i podatkach. Zaufałeś, że zajmie się Twoją firmą najlepiej jak potrafi, a do tego musi być na bieżąco z przepisami. Wiedziałeś np. o tym, że zgodnie z odpowiedziami udzielanymi przez Ministerstwo Finansów wyjaśnienia do zmian podatkowych wprowadzonych z początkiem roku ukażą się najwcześniej w połowie roku? O ile oczywiście po drodze nie będzie kolejnych zmian. Przepisy są bardzo niejasne, a operacje gospodarcze zaksięgować trzeba – zgodnie z obowiązującym prawem. Martwisz się tym? Nie musisz, bo przecież masz księgową.
Masa dokumentów do „przerobienia” – deklaracje, zestawienia, umowy, podatki, składki, itd.
Twoja firma, to również cała masa dokumentów, których najczęściej zwyczajnie nie lubisz.
Księgowa zadba o dokumentację finansową i kadrową Twojej firmy. Przygotuje i zarchiwizuje wszelkie wymagane przepisami wydruki np. zestawienia obrotów i sald, zestawienia KPiR, zapisy w rejestrach VAT, deklaracje, itp. A może zleciłeś dodatkowo prowadzenie spraw kadrowo-płacowych? Księgowa zadba o terminowe naliczenie wynagrodzeń. Naliczy również składki, wyśle odpowiednie dokumenty do ZUS, przygotuje umowy i inne dokumenty związane z umową o pracę. Zajmie się dla Ciebie również umowami cywilno-prawnymi. Poprowadzi akta osobowe – zgodnie z przepisami oczywiście. Tobie pozostawiając jedynie wykonanie przelewów wynagrodzeń Jeśli udzieliłeś stosownych pełnomocnictw nie musisz odwiedzać ZUS czy US. Za kontakt z urzędami również odpowiadać będzie księgowa. W sumie tak, ale dlaczego tak drogo?
Księgowa musi pamiętać o licznych terminach
Zajmujesz się prowadzeniem swoich interesów i nie masz czasu na myślenie o „głupotach”. Dlatego to księgowa pamięta w jakich terminach muszą być zaksięgowane dokumenty, sporządzony bilans, złożone sprawozdanie czy deklaracja. Przypomina Ci także o zapłaceniu składek na ZUS czy zapłacie podatków.
Oszczędność czasu i odpowiedzi na pytania
Niektóre biura zaoszczędzą Twój czas i pieniądze, bo księgowa osobiście odbierze Twoje dokumenty albo wydrukuje kiedy prześlesz je do niej drogą elektroniczną. Księgowa poświęci swój czas by odpowiedzieć na Twoje niecierpiące zwłoki pytania czy wyszukanie potrzebnych Ci informacji.